Resultater stævne 23.nov 2019

 

Klasse 7 Valgfri Ld1 - Ld2 Pony

Kl. 09.00 Emma Kieler på Penwood Seniorita (Ld1) 64,72

Kl. 09.07 Clara Hartmann på Ginnie (Ld1) 65,27

Kl. 09.14 Siwa Funk på Mini (Ld1) 66,66

Kl. 09.21 Cecilia Hedegaard-Bachmann på Lintelo Gwen (Ld1) 65,27

Kl. 09.28 Amalie Kold på Nørrelunds Alpacino (Ld1) 64,16

Kl. 09.35 Clara Hartmann på Mini (Ld1) 63,88

Kl. 09.42 Stefanie Holmsted Jørgensen på Savanna (Ld2) 67,14

Kl. 09.49 Emilia Schou på Bella Godthaab (Ld2) 64,76

 

Klasse 8 valgfri Lc1 Lc2 Lc3

Kl. 10.11 Emma Kieler på Stald Fahnøe`s X-Dream (Lc1) 66,60

Kl. 10.18 Fenja Lundegaard på Lovina (Lc2) 51,95

 

 

Klasse 10 Sløjfeklasse pony

Kl. 10.40 Clara Hartmann på Mini (Ld1) 65,83

Kl. 10.47 Amalie Kold på Nørrelunds Alpacino (Ld1) 63,88

Kl. 10.54 Siwa Funk på Mini (Ld1) 66,94

Kl. 11.01 Clara Hartmann på Nelly (Ld1) 66,11

Kl. 11.08 Emma Kieler på Penwood Seniorita (Ld1) 65,55

Kl. 11.15 Clara Hartmann på Nelly (Ld1) 67,50

Kl. 11.22 Alberte Karlsen på Elmholts Zefyr (Ld2) 65,71

Kl. 11.29 Stefanie Holmsted Jørgensen på Savanna (Ld2) 67,14

Kl. 11.36 Emilia Schou på Bella Godthaab (Ld2) 65,95

Kl. 11.43 Alberte Karlsen på Elmholts Zefyr (Ld2) 66,90

Kl. 11.50 Sofia Larsen på Lintelo Gracious (Lc1) 59.40

Kl. 11.57 Cecilia Hedegaard-Bachmann på Lintelo Gwen (Lc1) 58.40

Kl. 12.04 Emma Kieler på Stald Fahnøe`s X-Dream (Lc1) 67,00

Kl. 12.11 Sofia Larsen på Lintelo Gracious (Lc1) 63,40

Kl. 12.18 Fenja Lundegaard på Lovina (Lc2) Udgået

 

Klasse 11 Ld1 med oplæser

Kl. 12.40 Marie Lyder på Ginnie 68.05

Kl. 12.47 Christina Christensen på Rosa 64,16

Kl. 12. 54 Malou Olsen på Nova 65,00

Kl. 13.01 Victoria Overgaard på Ginnie 70,55

 

Klasse 12 Komandoridning hold

Kl. 13.23 Hold 1

Tiana Albreksen på Frou Frou 73,00

Christine Jørgensen på Rosa 76,00

Kl. 13.33 Hold 2

Sarah Hansen på Ginnie 77,00

Kira Cherednikova på Rosa 73,00

 

Klasse 13 Komandoridning hold med hjælp

Kl. 13.53 Hold 1

Anne-Sofia Sørensen på Frou Frou 73,50

Rebecca Overgaard på Rosa 75,00

Freia Andersen på Nova 74,50

 

_______________________________

Resulatater stævne 21.sep 2019

 

 

Klasse 1 Valgfri Ld1 - Ld2 Hest 

Klasse 7 Valgfri Ld1 - Ld2 Pony

Clara Hartmann på Ginnie (Ld1) 68,33

Alberte Karlsen på Frou Frou (Ld1) 67,22

Emilia Schou på Bella Godthaab (Ld1) 69,72

Clara Hartmann på Ginnie(Ld1) 70,27

 

Præmieoverrækkelse for klasse 1 og 7

 

Klasse 10 Sløjfeklasse pony

Siwa Funk på Mini (Ld1) 66,66

Fenja Lundegaard på (Ld1) Lovina 66,66

Alberte Karlsen på Løgtholts Toke (Ld1) 69,16

Sofia Larsen på Lintelo Gracious (Ld1) 70,27

Stefanie Jørgensen på Savanna (Ld2) 69.04

Clara Hartmann på Nova (Ld1) 65,00

Siwa Funk på Mini (Ld1) 68,61

Alberte Karlsen på Løgtholts Toke (Ld1) 69,44

Sofia Larsen på Lintelo Gracious (Ld1) 72,22

Stefanie Jørgensen på Savanna (Ld2) 69,52

Karina Vinbech på Luna (Lc2) 70,43

Emilia Schou på Bella Godthaab (Lc1) 62,00

Karina Vinbech på Luna (Lc2) 70,43

 

Præmieoverrækkelse for klasse 10

 

Klasse 11 Ld1 med oplæser

Marie Lyder på Ginnie 68,50

Fenja Lundegaard på Lovina 69,00



Præmieoverrækkelse for klasse 11

 

Klasse 12 Komandoridning hold

Hold 1

Isabella Degnbol på Frou Frou 75,00

Sarah Hansen på Ginnie 77,50

Hold 2

Christine Jørgensen på Frou Frou 74,50

Marie Lyder på Ginnie 76,50

 

Præmieoverrækkelse for klasse 12

 

Klasse 13 Kommandoridning hold med hjælp

Hold 1

Kira Cherednikova på Ginnie 76,00

Anne-Sofia Sørensen på Rosa 71,50

Liv Andersen på Nova 74,50

Hold 2

Mai Hildebrandt på Rosa 74,00

Victoria Overgaard på Nova 77,00

 

Præmieoverrækkelse for klasse 13