STÆVNERESULTATER 27. november 2021

 

 
 
Klasse 13) Mini Lx 

Celine Krogh på Frou Frou 0 fejl
Juliane Damsgaard Poulsen på Mira 309 0 fejl
Lucas Emil Andersen på Golden Sunshine UDGÅET
Rebecca Overgaard på Daisy 0 fejl
Henriette Rasmussen På Frou Frou 0 fejl  
Nikoline Olsen på Rosa UDGÅET
Ditte Graakjær Eriksen på Nova 0 fejl


Klasse 16) LE pony
Matilde Baun på Sputnik 0 fejl

Klasse 17) LD pony
Matilde Baun på Sputnik 0 fejl

Klasse 19) LF hest
Stefanie Holmsted Jørgensen På Langeskovs Cornel 4 fejl
Stefanie Holmsted Jørgensen På Langeskovs Cornel 8 fejl

Klasse 5) Sløjfeklasse
Henriette Rasmussen På Frou Frou (LD1) 60,28 %
Lea Petersen på Per (LD2) 66,90 %
Lone Klem på Carry Gold (LC1) 65,20 %
Karina Andersen på Golden Sunshine (LC1) 58,20 %
Lone Klem på Carry Gold (LC1) 62,80 %

Klasse 8) Showklasse LD og LC
Freia Andersen på Ginnie (LD1) 68,05 %
Emma Bay Andersen på Mini (LD1) UDGÅET
Clara Hartmann på Ginnie (LD2) 68,33 % 1. plads

Klasse 9) Sløjfeklasse
Frida Andersen på Golden Sunshine (LD1) UDGÅET
Freia Andersen på Ginnie (LD1) 66,67 %
Emma Bay Andersen på Mini (LD1) UDGÅET
Malou Olsen på Mini (LD1) 68,05 %
Clara Hartmann På Nelly (LD2) 67,38 %
Liv Andersen på Remember Me (LD1) 68,05 %
Rebecca Overgaard på Daisy (LD1) 67,77 %
Liv Andersen på Remember Me (LD1) 68,33 %
Clara Hartmann På Nelly (LD2) 65,95 %
Alberte Blaabjerg Karlsen På Elmholts Zefyr (LC1) 61,60 %
Stefanie Holmsted Jørgensen på Savanna (LB2) 66,89 %
Alberte Blaabjerg Karlsen På Elmholts Zefyr (LC1) 62,80 %
Stefanie Holmsted Jørgensen på Savanna (LB2) 67,24 %

Klasse 12) komandoridning hold med hjælp
Hold 1
Josefine Pihl Elnegaard på Ginnie 72 p. delt 1. plads
Celine Krogh på Frou Frou 72 p. delt 1. plads
Hold 2
Malou Bilde på Ginnie 70,5 p. 1. plads
Rina Goldmann på Pele 44 p.
Hold 3
Liam Jarlholm Barkworth på Ginnie 74 p. 1. plads
Nikoline Olsen på Rosa UDGÅET
Sia Sofia Harrild på Pele 72,5 p.
Hold 4
Kaya Eskebjerg Frou Frou 72 p.
Jessieca Pihl Elnegaard på Ginnie 67,5 p.  
Ditte Graakjær Eriksen på Nova 74 p. 1. plads