LARK E- Stævne starttider 23.11.19 

 

Starter i klasse 7 må varme op i hallen fra kl. 08.30

 

Klasse 7 Valgfri Ld1 - Ld2 Pony

 

Kl. 09.00 Clara Hartmann på Ginnie (Ld1)

 

Kl. 09.07 Siwa Funk på Mini (Ld1)

 

Kl. 09.14 Cecilia Hedegaard-Bachmann på Lintelo Gwen (Ld1)

 

Kl. 09.21 Amalie Kold på Nørrelunds Alpacino (Ld1)

 

Kl. 09.28 Clara Hartmann på Mini (Ld1)

 

Kl. 09.35 Stefanie Holmsted Jørgensen på Savanna (Ld2)

 

Præmieoverrækkelse for klasse 7

 

Starter i klasse 8 må varme opi hallen fra kl. 09.42

 

Klasse 8 valgfri Lc1 Lc2 Lc3

 

Kl. 09.57 Emilia Schou på Bella Godthaab (Lc1)

 

Kl. 10.04 Emma Kieler på Stald Fahnøe`s X-Dream (Lc1)

 

Kl. 10.11 Fenja Lundegaard på Lovina (Lc2)

 

Præmieoverrækkelse for klasse 8

 

Starter i klasse10 må varme op i hallen fra kl. 10.18

 

Klasse 10 Sløjfeklasse pony

 

Kl. 10.33 Clara Hartmann på Mini (Ld1)

 

Kl. 10.40 Amalie Kold på Nørrelunds Alpacino (Ld1)

 

Kl. 10.47 Siwa Funk på Mini (Ld1)

 

Kl. 10. 47 Clara Hartmann på Nelly (Ld1)

 

Kl. 10.54 Clara Hartmann på Nelly (Ld1)

 

Kl. 11.01 Alberte Karlsen på Elmholts Zefyr (Ld2)

 

Kl. 11.08 Stefanie Holmsted Jørgensen på Savanna (Ld2)

 

Kl. 11.15 Alberte Karlsen på Elmholts Zefyr (Ld2)

 

Kl. 11.22 Sofia Larsen på Lintelo Gracious (Lc1)

 

Kl. 11.29 Emilia Schou på Bella Godthaab (Lc1)

 

Kl. 11.36 Cecilia Hedegaard-Bachmann på Lintelo Gwen (Lc1)

 

Kl. 11.43 Emma Kieler på Stald Fahnøe`s X-Dream (Lc1)

 

Kl. 11.50 Sofia Larsen på Lintelo Gracious (Lc1)

 

Kl. 11.57 Fenja Lundegaard på Lovina (Lc2)

 

Præmieoverrækkelse for klasse 10

 

Starter i klasse 11 må varme op i hallen fra kl. 12.04

 

Klasse 11 Ld1 med oplæser

 

Kl. 12.19 Marie Lyder på Ginnie

 

Kl. 12.26 Christina Christensen på Rosa

 

Kl. 12. 33 Malou Olsen på Nova

 

Kl. 12.40 Victoria Overgaard på Ginnie

 

Præmieoverrækkelse for klasse 11

 

Starter i klasse 12 må varme op i hallen fra kl. 12.47

 

Klasse 12 Komandoridning hold

 

Kl. 13.04 Hold 1

 

Tiana Albreksen på Frou Frou

 

Christine Jørgensen på Rosa

 

Kl. 13.14 Hold 2

 

Sarah Hansen på Ginnie

 

Kira Cherednikova på Rosa

 

Præmieoverrækkelse for klasse 12

 

Starter i klasse 13 må varme op i hallen fra kl. 13.24

 

Klasse 13 Komandoridning hold med hjælp

 

Kl. 13.34 Hold 1

 

Anne-Sofia Sørensen på Frou Frou

 

Tilde Guldsmed på Nova

 

Kl. 13.44 Hold 2

 

Rebecca Overgaard på Rosa

 

Freia Andersen på Nova

 

Præmieoverrækkelse for klasse 13

 

Kl. 14.00 Springbane bygges

 

Starter i klasse 18 må varme op i hallens imens, der bygges bane

 

Klasse 18

 

Kl. 14.15 Emma Kieler på Penwood Seniorita (80 cm)

 

Kl. 14.20 Emma Kieler på Penwood Seniorita (80 cm)

 

Præmieoverrækkelse for klasse 18