Starttider Lark stævne 1.februar 

 

 

Starter i klasse 7 må varme op i hallen fra kl. 08.30

 

Klasse 7 Valgfri Ld1 - Ld2 Pony

Kl. 09.00 Alberte Karlsen på Elmholts Zefyr (Ld2)

Kl. 09.07 Siwa Funk på Mini (Ld2)

 

Præmieoverrækkelse for klasse 7

 

Starter i klasse 8 må varme op i hallen fra kl. 09.14

 

Klasse 8 valgfri Lc1 Lc2 Lc3 Pony

Kl. 09.29 Emma Kieler på X-Dream (Lc1)

Kl. 09.36 Emilia Schou Christensen på Bella Godthaab (Lc1)

 

Præmieoverrækkelse for klasse 8

 

Starter i klasse 10, som rider Ld1 og Ld2, må varme op i hallen fra kl. 09.43

 

Klasse 10 Sløjfeklasse Pony

Kl. 09.58 Cecilia Hedegaard-Bachmann på Lintelo Gwen (Ld1)

Kl. 10.08 Stefanie Holmsted Jørgensen på Savanna (Ld2)

Kl. 10.15 Alberte Karlsen på Elmholts Zefyr (Ld2)

Kl. 10.22 Siwa Funk på Mini (Ld2)

Kl. 10.29 Stefanie Holmsted Jørgensen på Savanna (Ld2)

 

Starter i klasse 10, som rider Lc1 og Lc2 må varme op i hallen fra kl. 10.36

 

Kl. 10.51 Sofia Fredskov Larsen på Lintelo Gracious (Lc1)

Kl. 10.58 Emma Kieler på X-Dream (Lc1)

Kl. 11.05 Cecilia Hedegaard-Bachmann på Lintelo Gwen (Lc1)

Kl. 11.12 Sofia Fredskov Larsen på Lintelo Gracious (Lc1)

Kl. 11.22 Emilia Schou Christensen på Bella Godthaab (Lc2)

 

Præmieoverrækkelse for klasse 10

 

Starter i klasse 11 må varme op i hallen fra kl. 11.29

 

Klasse 11 Ld1 med oplæser

Kl. 11.44 Victoria Overgaard på Ginnie

Kl. 11. 51 Christina Christensen på Frou Frou

Kl. 11. 58 Malou Olsen på Ginnie

Kl.  12.05 Marie Lyder på Frou Frou

 

Præmieoverrækkelse for klasse 11

 

Starter i klasse 12 må varme op i hallen fra kl. 12.12

 

Klasse 12 Komandoridning hold

Kl. 12.22 Hold 1

Tiana Albrektsen på Ginnie

Freia Andersen Rosa

Kl. 12.32 Hold 2

Sarah Hansen på Ginnie

Christine Jørgensen på Rosa

 

Præmieoverrækkelse for klasse 12

 

Starter i klasse 13 må varme op i hallen fra kl. 12.42

 

Klasse 13 Komandoridning hold med hjælp

12.52 Hold 1

Rebecca Overgaard på Rosa

Liv Andersen på Mini

 

Præmieoverrækkelse for klasse 13

 

Kl. 13.05 opstilling af springbane

Kl. 13.10 starter i klasse 14 må varme op i hallen

 

Klasse 14 Lx spring

Kl. 13.20 Fenja Lundegaard på Lovina

Kl. 13.27 Fenja Lundegaard på Lovina